RESİM


 

Çocuklarımız için resim kurslarımız

    ilk okul ve okul öncesi grubu resim derslerimiz hafta içi, hafta sonu sınıflarında, Pastel, suluboya, kuru boya, çalışmalarının yanısıra ayda bir kez her sınıf seramik çalışmalarına katılmaktadır. Ayrıca her hafta farklı tekniklerle workshop düzenlenmektedir. Hobi olarak yada Güzelsanatlara yetenekli öğrenciler, öğretmenleri tarafından gözlemlenip, güzelsanatlar lisesi sınav hazırlık programına geçirilmektedir. 6-11 yaş grubu için; yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve yeteneklerine göre yönlendirilmesi için rehberlik hizmetleri verilmektedir.
     Bu gruptaki ögrenciler yillardir uluslar arasi resim yarismalari da dahil olmak üzere Türkiye genelinde ve il içinde düzenlenen resim yarismalarinda birinciliklerin yanisira çesitli dereceler kazanmaktadirlar. ögrencilerin çalismalari yil sonlarinda, onlara ve yaptiklari ise verilen degeri göstermek, ürünlerini sergilemek hazzini tattirmak amaciyla sergi salonlarinda sergilenmektedir.
 

BURS SINAV TAKVİMİMİZ...

 

HER YIL 15 EYLÜL 15 EKİM TARİHLERİ ARASINDA BURS BAŞVURULARIMIZ BİR FOTOĞRAF İLE KURUMA YAPILIR. SINAVLARDA BAŞARILI OLAN:

 

KORO : 10 ÖĞRENCİ

BALE : YAŞ GRUBUNA GÖRE 5 ÖĞRENCİ (5-6-7-8 YAŞ)

DANS: YAŞ GRUBUNA GÖRE 5 ÖĞRENCİ (8-10-11-12-13-14)

RESİM: YAŞ GRUBUNA GÖRE 5 ÖĞRENCİ (5-6-7-8-9-10-11-12)


 

GÜZEL SANATLAR LİSE VE GSF HAZIRLIK KURSLARI:

5-6-7-8.SINIFLAR SINAV KRİTELERİNE UYGUN OLARAK HAZIRLANIR.

ORAN ORANTI,DESEN,CANLI MODEL,PERSPEKTİF,KOMPOZİSYON, İMGESEL

 

 

   

 

 GELENEKSEL RESİM YARIŞMASI:

HER YIL 01 EKİM - 15 KASIM TARİHLERİ ARASINDA 35X50 EBADINDA KONU: ''ÇOCUK VE SANAT''  5-6-7 YAŞ GRUBU VE 8-9-10-11-12 YAŞ GRUBU, İLÇEMİZ  İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ KATILABİLİR.ÖDÜL TÖRENİ: KASIM AYININ 3. HAFTASI

RESİMLERİNİZİ SİM RESİM MÜZİK KURSUMUZA TESLİM EDİNİZ. ŞARTLARA UYGUN OLMAYAN RESİMLER KABUL EDİLMEYECEKTİR.

 

 
Piyano,Bilsem Hazırlık,Keman,Gitar,Şan,Resim,,Güzel sanatlar liselerinin ve fakültelerinin Resim -Müzik bölümü yetenek sınavlarına hazırlık,
,konservatuar hazırlık ...
Menderes caddesi No:145 k:1 D:1 YUVAM APT Şirinyer/İZMİR Vergi dairesi otobüs durağı.-Yurderi Eczanesi üstü.
TEL:0533 494 34 69 mavisu1960@hotmail.com